ZWYCIĘSTWO W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „RECYKLING NA MIARĘ. 4 PORY ROKU”

2017-06-08 19:18:04, komentarzy: 0

Nasza szkołą została zakwalifikowana do udziału w innowacyjnym projekcie plastycznym „Recykling na miarę. 4 pory roku”. Jej organizatorem jest Fundacja VIVE SERCE DZIECIOM oraz Państwowa Szkoła Plastyczna w Kielcach. Honorowy patronat objęło Kuratorium Oświaty, MAC Edukacja oraz Radio Kielce S.A, a także Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Założeniem tego projektu jest propagowane wśród dzieci i młodzieży ekologicznego podejścia do surowców wtórnych i wykorzystania ich w artystycznej formie. Zadaniem uczestników konkursu  było przetworzenie ich w dzieła inspirowane czterema porami roku. Artyści mogli wybrać barwy charakterystyczne dla danej pory, wykorzystać różnorodne faktury i formy przestrzenne najlepiej oddające artystyczny przekaz. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Diana Dymitrova, Natalia Wilczyńska, Maja Janik i Diana Samiczak. Opiekunem artystycznym była pani Alina Kundera – Chutko.

Szacowne jury zdecydowało, iż praca Diany Samiczak z klasy 3a znalazła się wśród zwycięskich dzieł, docenionych nagrodą w wysokości 150zł. Szkoła również otrzymała promesę w wysokości 300zł na zakup akcesoriów plastycznych.

Gratulacje!!!