Żegnamy Panią Sabinę Nowakowską

2016-12-15 06:32:49, komentarzy: 0

Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że 14 grudnia 2016 roku odeszła od nas Pani Sabina Nowakowska - nauczyciel i wychowawca wielu pokoleń mieszkańców gminy Masłów. W latach 2008-2011 pełniła funkcję zastępcy dyrektora szkoły. Przez ponad 40 lat w naszej szkole uczyła geografii, wiedzy o społeczeństwie, informatyki, wychowania do życia w rodzinie. Była bardzo dobrym i zasłużonym nauczycielem. Wśród licznych sukcesów w jej karierze pedagogicznej należy podkreślić: Medal Komisji Edukacji Narodowej (2003r.), Nagrodę Kuratora Oświaty (2008r.).

Pani Sabina była również osobą pełną życia, mającą szereg zainteresowań i pasji, uwielbiała szydełkować. Tworzyła piękne koronkowe serwetki czy obrusy. Wiele Jej działań służyło społeczności lokalnej: pełniła funkcję radnej, działała w komisjach Rady Gminy i Wójta; prowadziła warsztaty rękodzieła; była przewodnikiem PTTK po Górach Świętokrzyskich. Była autorem publikacji "Masłów i okolice. Środowisko geograficzne" oraz współautorem "Monografii historyczno-etnograficznej Gminy Masłów"

Lubiła podejmować w życiu trudne wyzwania.

Panią Sabinę Nowakowską pożegnamy w najbliższy piątek 16 grudnia o godz. 12.00 w kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Masłowie.