Sukcesy naszych uczniów w wojewódzkim turnieju szachowym – 2016

2016-12-14 21:13:36, komentarzy: 0

Jak co roku, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców, który odbył się w Zespole Szkół w Kostomłotach. W niedzielę, 11 grudnia mecze rozegrali dziewczęta i chłopcy z młodszych klas szkół podstawowych. Drużyna szachistów z Zespołu Szkół w Masłowie zmierzyła się z najlepszymi graczami z całego województwa. Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim po 7 rund, tempem gry 15 minut na jednego zawodnika. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji, a wielu z nich po raz pierwszy na poważnie miało do czynienia z zegarem szachowym i surowymi turniejowymi zasadami.

Nasi uczniowie zdobyli bardzo dobre miejsca w wojewódzkich potyczkach:

Konrad Niebudek – zdobył III miejsce w kategorii Chłopcy 2006-2007, na 28 zawodników

Julia Brożyna – zdobyła IV miejsce w kategorii Dziewczyny 2006-2007, na 11 zawodników

Debiutujący uczniowie zdobyli:

Krystian Niebudek – XIV miejsce w kategorii Chłopcy 2008-2009, na 34 zawodników

Artur Gryska  – XX miejsce w kategorii Chłopcy 2008-2009, na 34 zawodników

Szymon Warzecha – XXIII miejsce w kategorii Chłopcy 2008 - 2009, na 34 zawodników

Szymon Zieliński- XXII miejsce  w kategorii Chłopcy 2006-2007, na 28 zawodników

Mateusz Janik – XXIV miejsce  w kategorii Chłopcy 2006-2007, na 28 zawodników.

Organizatorem igrzysk był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Świętokrzyski Związek  Szachowy, Urząd Gminy Miedziana Góra, Zespół Szkół w Kostomłotach i Klub Szachowy LUKKS Miedziana Góra. Praktyczne szkolenie przeszli również nauczyciele Zespołu Szkół w Masłowie, wśród nich, jako sędzia turnieju w kategorii „Dziewczyn 2008 – 2009”,  Pani Ilona Niebudek dyrektor zespołu. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i wsparcie podczas turnieju wojewódzkiego. Zaś wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników i zachęcamy do podnoszenia swoich umiejętności.