Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

MISTRZOWIE MATEMATYKI

2017-10-30 20:29:12, komentarzy: 0

26 października 2017 roku w auli Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyła się uroczystość wręczenia stypendium w ramach programu "MISTRZOWIE MATEMATYKI", które przyznawane jest uczniom za wybitne osiągnięcia w konkursach matematycznych w roku szkolnym 2016/2017. Uroczystość rozpoczęła Pani Dziekan Barbara Gawdzik. Witając przybyłych podkreśliła, jak ważne w życiu jest mnożenie, a potem dzielenie i jak wielką sprawia to przyjemność tym, którzy zrozumieli przekładanie się tych podstawowych działań matematycznych na codzienność. Słowa do młodzieży skierowała również Pani Agnieszka Servaas - współwłaściciel i Viceprezes firmy VIVE Textile Recycling, która podpowiadała, że warto mieć w życiu cel. Podarowała wszystkim stypendystom książkę: „Zdobądź swój szczyt” – opowieść o spełnianiu marzeń i przesuwaniu granic niemożliwego.  Z ogromną radością pragniemy poinformować, że w tym roku stypendium otrzymała Klaudia Błaszczyk, absolwentka Gimnazjum im. Jana Pawła II w Masłowie w roku szkolnym 2016/2017, obecnie uczennica pierwszej klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach.

            Klaudia znalazła się w gronie najlepszych uczniów województwa. W tym roku kapituła przyznała 20 takich nagród. Przypomnijmy, iż Klaudia jest laureatką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego, uzyskała również wysokie miejsca w wielu konkursach ogólnopolskich czy międzynarodowych.

            Życzymy Klaudii dalszych sukcesów oraz zgłębiania tajemnic matematyki. Gratulacje oraz podziękowania należą się również nauczycielowi matematyki - Pani Ilonie Niebudek, która sprawowała merytoryczną opiekę nad przygotowaniami do wszystkich matematycznych zmagań naszej mistrzyni

« powrót

Dodaj nowy komentarz