Zdrowo żyjesz – wygrywasz.

2019-10-21 22:00:56, komentarzy: 0

21 października 2019 roku gościliśmy w szkole panią Jadwigę Zapałę, pracownika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Specjaliści z Działu Promocji i Profilaktyki Onkologicznej aktywnie współpracują z instytucjami i stowarzyszeniami prowadzącymi działania prozdrowotne w małych społecznościach lokalnych oraz włączają się w realizację m.in. akcji edukacyjno-profilaktycznych, marszów i biegów prozdrowotnych.

Dzisiaj pani mgr Jadwiga Zapała spotkała się z uczniami klas czwartych i siódmych. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie wiedzy młodych ludzi o roli stylu życia w prewencji nowotworów złośliwych. Obecni na spotkaniu z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli prezentację mówiącą o:

- znaczeniu diety dla zachowania zdrowia,

- związkach pomiędzy paleniem papierosów i nadużywaniem alkoholu, a ryzykiem zachorowania na raka,

- dobroczynnym wpływie ruchu na świeżym powietrzu na stan naszego zdrowia,

- promieniowaniu, na jakie narażamy się korzystając z telefonów komórkowych,

- potrzebie korzystania z badań profilaktycznych.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do dbałości o własne zdrowie, ułatwi im przyjęcie strategii chroniącej przed nowotworami.