Zdrowo żyjesz – wygrywasz.

2019-02-18 19:36:01, komentarzy: 0

18 lutego 2019 roku gościliśmy w szkole panią mgr Jadwigę Zapałę, pracownika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Specjaliści z Działu Promocji i Profilaktyki Onkologicznej aktywnie współpracują z instytucjami i stowarzyszeniami, które realizują działania prozdrowotne w małych społecznościach lokalnych.

Dzisiaj pani mgr Jadwiga Zapała spotkała się z uczniami klas IVa i IVb. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie naszej wiedzy o roli stylu życia w prewencji nowotworów złośliwych.

Obecni na spotkaniu z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli prezentację mówiącą o:

- znaczeniu diety dla zachowania zdrowia,

- związkach pomiędzy paleniem papierosów i nadużywaniem alkoholu, a ryzykiem zachorowania na raka,

- dobroczynnym wpływie ruchu na świeżym powietrzu na stan naszego zdrowia,

- promieniowaniu, na jakie narażamy się korzystając z telefonów komórkowych,

potrzebie korzystania z badań profilaktycznych.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do dbałości o własne zdrowie oraz ułatwi im przyjęcie strategii chroniącej przed nowotworami.