Zdrowo żyjesz – wygrywasz.

2018-03-09 16:07:17, komentarzy: 0

8 marca 2018 roku gościliśmy w szkole panią mgr Jadwigę Zapałę, pracownika Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Specjaliści z Działu Promocji i Profilaktyki Onkologicznej aktywnie współpracują z instytucjami i stowarzyszeniami, które realizują działania prozdrowotne w małych społecznościach lokalnych oraz włączają się w realizację m.in. akcji edukacyjno-profilaktycznych, marszów i biegów prozdrowotnych.

Dzisiaj pani mgr Jadwiga Zapała spotkała się z uczniami klas IV i V. Celem przeprowadzonych zajęć było zwiększenie naszej wiedzy o roli stylu życia w prewencji nowotworów złośliwych.

Obecni na spotkaniu z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji oraz obejrzeli prezentację mówiącą o:

• znaczeniu diety dla zachowania zdrowia,
  • związkach pomiędzy paleniem papierosów i nadużywaniem alkoholu, a ryzykiem zachorowania na raka,
  • zagrożeniach płynących z nadmiernego eksponowania skóry na promieniowanie słoneczne,
  • dobroczynnym wpływie ruchu na świeżym powietrzu na stan naszego zdrowia,
  • promieniowaniu, na jakie narażamy się korzystając z telefonów komórkowych,
  • potrzebie korzystania z badań profilaktycznych.

Mamy nadzieję, że spotkanie zachęci uczniów do dbałości o własne zdrowie, ułatwi im przyjęcie strategii chroniącej przed nowotworami.