Zbiórka publiczna na Fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” XVIII Dzień Papieski Promieniowanie Ojcostwa 14 października 2018 r.

2018-10-22 21:30:41, komentarzy: 0

W dniach  10-18 października  2018 roku harcerze ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie, zbierali fundusze na rzecz stypendystów Fundacji „ Dzieło Nowego Tysiąclecia” pod hasłem " Promieniowanie Ojcostwa ".

Hasło tegorocznego Dnia Papieskiego Promieniowanie Ojcostwa zachęca do ponownego sięgnięcia do homilii św. Jana Pawła II wygłoszonej w Masłowie 3 czerwca 1991 roku poświęconej IV Przykazaniu Bożemu – Czcij ojca swego i matkę swoją. Możemy tę homilię rozumieć jako konkretne wskazówki nadal aktualne w naszej Ojczyźnie. Św. Jan Paweł II przypomina nam, że Odkupienie dokonuje się najpierw przez rodzinę. Papież wskazując na kluczowe znaczenie rodziny zauważa: „Słowa czwartego przykazania skierowane są do dzieci, do synów i córek. Mówią: „Czcij ojca i matkę”. Z równą siłą jednak odnoszą się do rodziców: „Pamiętaj, abyś prawdziwie zasługiwał na tę cześć. Bądź godny imienia ojca! Bądź godna imienia matki!”

Wolontariusze  przystąpili do tej akcji w dniu 9 października 2018 roku  zbiórką pieniędzy w Szkole Podstawowej. Akcja była kontynuowana 10 października, gdy wolontariusze  odwiedzili siedzibę Gminy Masłów, a także  placówkę poczty. Wszyscy napotkani ludzie bardzo chętnie wsparli akcję.  W następnych dniach, harcerze zbierali pieniądze na terenie Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Masłowie – wśród uczniów, nauczycieli  i innych pracowników tej placówki – oczywiście za przyzwoleniem pana dyrektora  -Marcina Gawrona. Puszka kwestarska została otwarta  w dniu 18 października 2017 roku przy udziale  wolontariuszy, opiekuna drużyny oraz pani Renaty Zapały- wicedyrektora Szkoły Podstawowej  w Masłowie. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńcom  zebrano 631, 01 zł.

Młodzi harcerze po raz kolejny odpowiedzieli na wołanie Jana Pawła II, który prosił o „ nową wyobraźnię miłosierdzia”.

Beata Nowakowska- drużynowa

47 drużyny harcerskiej  ,,Iskra”  działającej