Zajęcia z psem w przedszkolu

2019-01-08 20:38:56, komentarzy: 0

Dnia 4 stycznia  dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Masłowie odwiedzili wyjątkowi goście- pies Dajmek i jego opiekunka Pani Magdalena. Podczas spotkania, przedszkolaki poznały zasady bezpiecznego kontaktu z psem, a także oswajały się z jego obecnością. Dzieci przełamywały swój lęk przed czworonogiem,  sprawdzały jaką pies ma sierść, obejrzeć łapy i uszy, a nawet bawiły się z nim. Przedszkolaki podczas zajęć były instruowane, co robić i jak postępować z psami. Dowiedziały się, jaką rolę w życiu człowieka pełni pies, a także na czym polega praca psa- „specjalisty”, pomocnika. Poznały mowę ciała psa i najważniejsze sygnały: chęć zabawy, spacer, pragnienie. Dajmek to najważniejszy gość tego dnia- wykazały się dużą cierpliwością do naszych maluchów, a także posłusznie wykonywał polecenia swojej Pani. Wizyta psa w naszym przedszkolu wniosła wiele nowych doświadczeń w życie nas wszystkich. Wspólna zabawa wywołała mnóstwo pozytywnych emocji, a pierwszy kontakt z czworonogiem był dla nas bardzo dużym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że Dajmek wkrótce znów nas odwiedzi, na co niecierpliwie czekają wszystkie przedszkolaki.