Zadanie tygodnia gimnazjum

2017-11-30 18:25:04, komentarzy: 0

Poniżej publikujemy "zadanie tygodnia" dla klas 2 i 3 gimnazjum. Zadania dla uczniów szkoły podstawowej umiezczone są na gazetce przed salą 115. Prace należy oddawać w formie pisemnej do czwartku 7.12.2017.

Zadanie 1 klasa 3

Grupa malarzy może pomalować pewną halę w ciągu kilku dni. Gdyby malarzy było o 5 więcej to zajęłoby im to 4 dni krócej . z kolei gdyby było ich o 10 mniej to malowaliby 12 dni dłużej. Ilu było malarzy i ile dni zajęło im malowanie hali?

Zadanie 1 klasa 2

Pan Jan i pan Piotr pracują w tej samej firmie i zarabiają po 3000zł miesięcznie. Szef postanowił dać im podwyżkę od 1 stycznia. Pan Piotr dostał od razu 60% podwyżki. Natomiast pan Jan miał dostać 20% podwyżki co kwartał. Oblicz wynagrodzenie obu panów w każdym miesiącu roku.