Zabawa andrzejkowa w grupach „Pszczółki”, „Wesołe Nutki” oraz „Sówki”

2018-12-09 12:47:09, komentarzy: 0

W dniu 30 listopada dzieci z grup: „Pszczółki”, „Wesołe Nutki” oraz „Sówki” uczestniczyły w zabawie andrzejkowej. Dzieci w bajkowych strojach z wielkim zainteresowaniem brały udział we wszystkich przygotowanych w sali wróżbach i zabawach andrzejkowych. Na początku dowiedziały się, iż noc św. Andrzeja według dawnych wierzeń ma magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Natomiast obecnie Andrzejki są okazją do wesołego spotkania, pełnego przeżyć i emocji. Zatem w tym radosnym dniu nie zabrakło wróżb m.in., „Kim będę w przyszłości”, odczytywania imion chłopca lub dziewczynki z serduszek, „Wirująca butelka” czy „Studnia życzeń”.  Wróżbom oczywiście towarzyszyła muzyka, śpiew, wiele zabaw tanecznych oraz kolorowa dekoracja. Podczas zabawy towarzyszyła nam miła atmosfera, a dzieci poznały tradycyjne obrzędy andrzejkowe.