Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

WYRÓŻNIENIE LAURY BUJAK UCZENNICY KL. 4 ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W MASŁOWIE NA VI OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE KOLĘD, PASTORAŁEK I PIOSENEK ŚWIĄTECZNYCH „KOLĘDA PŁYNIE Z WYSOKOŚCI”

2018-01-16 21:17:25, komentarzy: 0

 

W dniu 12 stycznia w Nowinach odbyły się eliminacje Konkursu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych. W eliminacjach wzięły udział 3 uczennice klasy 4a SP w Masłowie – Laura Bujak, Kinga Pietrzak oraz Julka Tomaszewska. Laura i Kinga startowały w II kategorii wiekowej - solista w wieku 9-13 lat w której wystąpiło  najwięcej śpiewających dzieci. Każdy solista miał przygotować jedną kolędę tradycyjną oraz kolędę lub piosenkę współczesną o tematyce świątecznej. Kinga zaśpiewała kolędę ,,Gore Gwiazda” a Laura pastorałkę pt: ,,Bosy pastuszek”. Obydwie bardzo dobrze wykonały przygotowane utwory i pięknie się zaprezentowały.

Laura Bujak dostała się do finału konkursu i wystąpiła  w Koncercie Laureatów, który odbył się w kościele pod wezwaniem Chrystusa Odkupiciela w Nowinach w dniu 14 stycznia. Swój utwór Laura znakomicie wykonała również podczas Koncertu Laureatów i otrzymała wyróżnienie oraz duże brawa widzów.

         W Koncercie Laureatów wystąpiła również Julka   z zespołem ,,Józefowe Kwiatki”.

 


http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/a/rekordowy-konkurs-koled-pastoralek-i-piosenek-swiatecznych-w-nowinach-w-eliminacjach-wystapilo-ponad-200-wykonawcow,12846015/

 

http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/powiat-kielecki/a/zaspiewalo-ponad-200-wykonawcow-rekordowy-ogolnopolski-konkurs-koleda-plynie-z-wysokosci-w-podkieleckich-nowinach,12848584/

 « powrót

Dodaj nowy komentarz