WYNIKI TURNIEJU SZACHOWEGO – ETAP WOJEWÓDZKI

2017-12-18 20:10:56, komentarzy: 0

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci oraz Młodzieży Szkolnej Turnieju Szachowego Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, który odbył się w Zespole Szkół w Kostomłotach. W sobotę 9 grudnia mecze rozegrali dziewczęta i chłopcy rocznik 2005 - 2006 oraz Gimnazja rocznik 2002-2004.W niedzielę 10 grudnia rozgrywki szachowe mieli uczniowie z młodszych klas szkół podstawowych. Drużyna szachistów ze Szkoły Podstawowej w Masłowie zmierzyła się z najlepszymi graczami z całego województwa. Turnieje rozegrane zostały systemem szwajcarskim po 7 rund, tempem gry 10 minut na jednego zawodnika. Wszyscy uczestnicy mogli poczuć prawdziwą atmosferę rywalizacji.

Nasi uczniowie zdobyli bardzo dobre miejsca w wojewódzkich potyczkach:

Konrad Niebudek – zdobył VI miejsce w kategorii Chłopcy 2005-2006

Julia Brożyna – zdobyła VIII miejsce w kategorii Dziewczyny 2007-2008

Mateusz Janik – zdobył XI miejsce w kategorii Chłopcy 2007-2008

Debiutujący uczniowie zdobyli:

Kinga Pietrzak– X miejsce w kategorii Dziewczyny 2007-2008

Adam Radek – XVIII miejsce w kategorii Chłopcy 2009 i młodsi

Filip Borek – XXI miejsce w kategorii Chłopcy 2009 i młodsi

Karol Pietrzak - XXIII miejsce  w kategorii Chłopcy 2009 i młodsi

Organizatorem igrzysk był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, Świętokrzyski Związek  Szachowy, Urząd Gminy Miedziana Góra, Zespół Szkół w Kostomłotach i Klub Szachowy LUKKS Miedziana Góra. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wyników.