Wyjazd uczniów na XVII Pielgrzymkę Rodziny Szkół im. Jana Pawła II do Częstochowy.

2017-10-10 19:38:30, komentarzy: 0

Pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją” przebiegła na Jasnej Górze XVII Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II.

We wspólnej  modlitwie, w środę 4 października, uczestniczyli również nasi uczniowie, licznie reprezentowani przez harcerzy z 47 DH ,, Iskra”. Na tegoroczne spotkanie przybyło 14 tys. uczniów oraz nauczycieli, wychowawców i katechetów z  350 szkół

z Polski i zza granicy.

Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 na jasnogórskim szczycie przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce  Bożej  oraz poświęcenie pamiątkowych różańców z napisem „Jezu, Ufam Tobie”.

Pielgrzymka jest bardzo istotnym elementem integracji Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II, podczas której młodzi modlą się i mają czas potrzebny na refleksje nad sobą i swoim życiem. Wspólne spotkanie  tak wielu pątników jest dowodem na to, że nauka Patrona jest dla nich wciąż ważna. Taki Patron to wielki zaszczyt dla uczniów, ale i ogromne zobowiązanie.

Mimo niekorzystnej prognozy pogody, Częstochowa przywitała nas piękną, słoneczną aurą.  Uczestnikom pielgrzymki towarzyszyła atmosfera wzajemnej życzliwości i radosnego entuzjazmu. Nasi uczniowie swoją postawą udowodnili, że są godnymi reprezentantami Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie.