Wyjazd uczniów klas 5 Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II do Świętokrzyskiego Parku Narodowego

2017-10-10 19:24:29, komentarzy: 0

W dniu 3 października 2017 roku uczniowie klas 5a i b wzięli udział w projekcie edukacyjnym „Poznaję i chronię własne dziedzictwo przyrodnicze”

W I części projektu uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych podczas których przypomnieli sobie:

- co to jest Park Narodowy, jakie są jego cele i funkcje?

- jakie dobra i w jaki sposób są chronione na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego?

- co to jest gołoborze?

Poznali również bogactwo przyrodnicze ŚPN zwiedzając Muzeum Przyrodnicze na Świętym Krzyżu.

W kolejnej części projektu  uczestnicy zwiedzili Osadę  Średniowieczną

w której dowiedzieli się:

- jak żyli i pracowali mieszkańcy Gór  Świętokrzyskich przed wiekami oraz jaki był ich wpływ na przyrodę?

- jakie rośliny i zioła występują na terenie kielecczyzny oraz w jaki sposób są wykorzystywane?

Ciekawym  punktem programu było pieczenie podpłomyków na ruszcie nad ogniskiem, które z dżemem smakowały wybornie. Gorąca herbatka zaparzona z dostępnych ziół rozgrzała zmarzniętych uczestników tej wycieczki.