Wycieczka Zator-Murzasichle-Zakopane-Kraków

2017-06-05 20:32:35, komentarzy: 0

W dniach od 1 do 3 czerwca uczniowie klasy 6 szkoły podstawowej oraz klas 1b, 2b i 2a gimnazjum wzięli udział w wycieczce szkolnej.

Pierwszego dnia przejechali do Rodzinnego Parku Rozrywki w Zatorze koło Krakowa gdzie świetnie się bawili korzystając z niebywale licznych atrakcji. Późnym wieczorem dotarli do miejscowości Murzasichle na nocleg.

Drugiego dnia uczestnicy wycieczki wyruszyli w góry.  Szlakiem przechodzącym obok Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej Królowej Tatr weszli na Rusinową Polanę a następnie na górę zwaną Gęsią Szyją  skąd podziwiali przepiękne widoki na tatrzańskie szczyty. Po przejściu całego szlaku udali się do Zakopanego  gdzie kolejką linową wjechali na skocznię narciarską - słynną Wielką Krokiew.

Trzeciego dnia po śniadaniu wszyscy udali się do Zakopanego. Wagonikami kolejki wjechali na Gubałówkę skąd pieszo dotarli do Butorowego Wierchu skąd zjechali wyciągiem krzesełkowym. Kolejnym punktem był spacer najsłynniejszą ulicą Zakopanego czyli Krupówkami. Po opuszczeniu stolicy Tatr przejechali do Krakowa aby podziwiać piękny Rynek dawnej stolicy naszego kraju i przy okazji wysłuchać hejnału z wierzy kościoła Mariackiego.

Opiekunami wycieczki byli:

Pani Mariola Sztandera