Wycieczka na zakończenie roku szkolnego

2018-06-26 22:19:59, komentarzy: 0

W piątek 22 czerwca, w dniu zakończenia roku szkolnego, dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Leśne Zacisze” w Lisowie. Tam, wśród pięknej przyrody i wielu zwierząt, spędziliśmy miło czas.

Obiekt położony jest na malowniczych pagórkach, w środku lasu. Otoczenie sprawiło, że te piękne krajobrazy, różnorodność świata fauny i flory oraz atrakcyjne tereny, zagwarantowały miły wypoczynek. W gospodarstwie oprócz wielu zwierząt znajdują się również: park linowy, paleniska do ognisk i grilla i plac zabaw.
Najpierw uczestnicy wycieczki oglądali zwierzęta znajdujące się na terenie zoo. Obecnie obiekt posiada kilkadziesiąt gatunków zwierząt. W zagrodach i wolierach dzieci zobaczyły wiele gatunków ptaków i zwierząt, zarówno dzikich, jak i domowych, mniej i lepiej znanych. Wiele zwierzątek podbiegało do ogrodzenia witając się z naszymi podopiecznymi.
Dzieci zobaczyły: kozy domowe, konie, owce rasy wrzosówka, zebry, wielbłądy, lamy, antylopy, daniele, owce kameruńskie, osły domowe, dziki, świnki wietnamskie, tchórza, strusie emu, kurki jedwabiste, przepiórki, papużki faliste i nimfy, indyka, gęsi łabędzionose, gawrony, cukrówki, kury brahmy, bażanty, pawie i wiele odmian kaczek. Ta różnorodność świata zwierząt sprawiła, że w Mini Zoo nie sposób było się nudzić.
Następnie wszyscy uczestnicy wycieczki udali się do gospody, by posilić się i odpocząć. Po chwili odpoczynku dzieci ruszyły na plac zbaw. Spędziliśmy czas na wielu zabawach, na trampolinach, w parku linowym i na zabawach integracyjnych. Uśmiech na twarzach towarzyszył nam przez cały czas wycieczki.