Wycieczka na Święty Krzyż

2017-06-07 21:04:22, komentarzy: 0

We wtorek 6 czerwca 2017r. przedszkolaki z Masłowa Drugiego wybrały się na wycieczkę do Muzeum Przyrodniczego Swiętokrzyskiego Parku Narodowego na Świętym Krzyżu oraz do Osady Średniowiecznej w Hucie Szklanej.

Wyprawa na Łysą Górę rozpoczęła się od największej atrakcji dla przedszkolaków – wjazdem na szczyt Kolejką Świętokrzyską. Dzieci nie kryły zachwytu z przejażdzki, wesoło spiewały piosenki podziwiając Świętokrzyski Park Narodowy.

W Muzeum ŚPN przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzęta i rośliny występują na terenie Parku.  Z wielkim zainteresowaniem oglądały wystawę prezentującą dzieje Gór Świętokrzyskich oraz działalność człowieka w pobliskich miejscowościach. Po spacerze na gołoborze,  dzieci zjadły smaczny obiad i wyruszyły kolejką do Osady Średniowiecznej.

Przez bramę główną Osady „Wehikuł czasu ” dzieci przeprowadziła czarownica. W wiosce przedszkolaki zwiedzały  drewniane chatki z XII/ XIVw. , które w interaktywny sposób  ukazują życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku zapoznały się z innym rzemiosłem (takctwem, kowalstwem, zielarstwem, rymarsko-szewskim i innymi.). Dzieci skosztowały swieżo upieczonych podpłomyków i herbatki ziołowej  a na zakończenie podróży w czasie wcieliły sie w rolę garncarza i wykonały z gliny przepiękne miseczki.

Wszystkie przedszkolaki wróciły zmęczone ale bardzo zadowolone z pełnej wrażeń, fascynującej wycieczki. Warto pamiętać, że najlepszym sposobem na poznawanie świata i doskonałą zabawę są wycieczki.