Wybory Samorządu Uczniowskiego oraz Dzień Chłopaka

2019-10-06 20:47:18, komentarzy: 0

30 września 2019 roku w naszej szkole, odbyły się  wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W tajnym głosowaniu brali udział uczniowie klas IV –VIII. O zaszczytną funkcję przewodniczącego ubiegało się dwóch  kandydatów. Wybory poprowadził ks. Adrian Buczkowski, opiekun Samorządu, który zapoznał wszystkich uprawnionych do głosowania uczniów z zasadami i porządkiem wyborów.  Uczniowie uprawnieni do głosowania wyrazili swoją wolę, oddając głos na wybranego kandydata w powszechnych i demokratycznie przeprowadzonych wyborach. Po zakończonym głosowaniu, powołana komisja przeliczyła głosy.  Oficjalne ogłoszenie wyników nastąpiło w sali gimnastycznej, na której zebrała się cała społeczność uczniowska.  Pani Renata Zapała, zastępca dyrektora, która czuwała  nad prawidłowym przebiegiem głosowania, ogłosiła wyniki  wyborów.

Przewodniczącą Zarządu Samorządu Uczniowskiego wybrana została Julia Kasperek.

Zastępcami Przewodniczącej  - Oliwia Och oraz Julia Brożyna.

Nowemu Zarządowi gratulujemy oraz życzymy aktywnego i godnego reprezentowania Uczniów.

W tym dniu  świętowaliśmy również Dzień Chłopaka. Z tej okazji uczennice z klas szóstych przygotowały krótki występ artystyczny - wybory na najlepszego chłopaka. Zaprezentowały różne typy chłopców, oddając ich cechy w humorystyczny sposób. Uczennica klasy ósmej, Dominika Rzadkowska w imieniu koleżanek złożyła wszystkim chłopcom tym dużym i małym, życzenia a dziewczyny obdarowały słodyczami.