Wizyta policjantów w przedszkolu

2019-05-28 19:46:58, komentarzy: 0

W dniu 22.05.2019r do naszego przedszkola przybyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Kielcach. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z zasadami ruchu drogowego oraz nauka bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zachowaniu bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych, wyjaśniali w których miejscach można przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi należy się poruszać gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.  Podczas wizyty policjanci mówili o bezpieczeństwie dzieci w domu, stosowaniu ograniczonego zaufania w kontaktach z obcą osobą. Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci   ćwiczyły wszystkie poznane zasady. Serdecznie dziękujemy, że znaleźli czas na spotkanie z naszymi przedszkolakami.