WIZYTA PIELĘGNIARKI W GRUPIE SŁONECZKA

2018-12-06 22:13:41, komentarzy: 0

3 grudnia 2018 r. nasze przedszkole odwiedził specjalny gość - pani pielęgniarka Patrycja, mama Ignasia.
           Pani Patrycja w bardzo ciekawy sposób opowiedziała nam, na czym polega praca pielęgniarki, jaka jest trudna, a jednocześnie przynosi wiele radości. Nasz gość w ciekawy dla dzieci sposób przekazał im informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Przedszkolaki dowiedziały się również jak bardzo ważne w życiu jest zdrowe odżywianie się. Spożywanie owoców i warzyw. Same również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniami. Pani Pielęgniarka zaprezentowała dzieciom przedmioty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce do codziennej pracy oraz wyjaśniła do czego służą, m.in.: strzykawki,  bandaże, ciśnieniomierz, stetoskop. Demonstracja stetoskopu i możliwość posłuchania bicia serca wzbudziła ogromne zainteresowanie.

Spotkanie było interesujące i bardzo pouczające dla małych słuchaczy, przebiegło w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Patrycji za przyjęcie naszego zaproszenia, poświęcony czas i ciekawe spotkanie z przedszkolakami.