Wizyta farmaceuty.

2020-02-25 22:10:52, komentarzy: 0

W ramach zajęć zawodoznawczych dla klas czwartych, 24 lutego, odbyło się spotkanie z panią Alicją Felcman, tutejszym farmaceutą. Prelegentka zapoznała uczniów z trudnym i odpowiedzialnym zawodem.

Dowiedzieli się, że pani Alicja po ukończeniu szkoły podstawowej uczęszczała do technikum chemicznego, które okazało się doskonałą bazą do studiów na wymarzonym kierunku. Nauka w Warszawie trwała pięć lat, nie należała do łatwych i była absorbująca. Zajęcia niejednokrotnie trwały od rana do wieczora.

Pani Felcman zachęcała uczniów, szczególnie dziewczynki, do wykonywania w przyszłości tego ciekawego i jakże potrzebnego zawodu. Profesja farmaceuty nie ogranicza się do sprzedawania i wyrobu leków. Ważna jest rozmowa z pacjentem, porada, pochylenie się nad jego problemami zdrowotnymi.  Ona ceni w niej przede wszystkim bezpośredni kontakt z klientem.

Widać, że pani Felcman kocha swoją pracę, dostarcza jej ona niekwestionowanej satysfakcji i zadowolenia. Na pewno każdy z nas chciałby utrzymywać się z tego, co sprawia mu radość. Niestety, nie zawsze tak bywa, ale są szczęśliwcy.