Wielki Świętokrzyski Quiz Historyczny

2019-10-31 10:40:07, komentarzy: 0

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w drugiej edycji quizu historycznego, aby uczcić stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Po eliminacjach szkolnych, które odbyły się we wrześniu br., wyłoniona została reprezentacja SP im. Jana Pawła II w Masłowie w składzie: Aleksandra Nizińska (kl.  7a), Konrad  Skłodowski (kl.7a), Michał Terelak (kl.8a). Quiz zorganizowany był dla uczniów ze świętokrzyskich szkół podstawowych (7 i 8 klasy) i szkół ponadpodstawowych. Quiz podzielony został na dwie kategorie tematyczne. Pierwsza z nich dotyczyła drogi Polaków do odzyskania niepodległości, w tym fakty historyczne oraz ciekawostki z tego okresu. Druga kategoria pytań nawiązywała do 15-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Pytania konkursowe z tych dwóch zakresów tematycznych były na trzech szczeblach tego quizu: etap szkolny, etap powiatowy i finał wojewódzki. Trzyosobowe zespoły biorące udział w quizie nie były podzielone na kategorie wiekowe.

W dniu 30.09.2019r. nasza reprezentacja w WDK w Kielcach walczyła o wejście do finału Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego. Niestety pomimo osiągnięcia dobrego wyniku – pierwsze trzy miejsca wywalczyły reprezentacje szkół średnich – nasza drużyna nie zakwalifikowała się do finału.

Eliminacje Wielkiego Świętokrzyskiego Quizu Historycznego „Gramy dla Niepodległej” odbyły się we wszystkich powiatach województwa. Podczas finału (9.10.2019r.) rywalizowały drużyny wyłonione podczas powiatowych eliminacji quizu.

Zwycięzcą konkursu został zespół uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach – przegrać z takim przeciwnikiem to dla naszych uczniów nobilitacja.

Gratulujemy zwycięzcom i naszym uczniom!

Dziękuję Uczniom za współpracę w tym przedsięwzięciu

Czesław Kieszkowski.