Wielkanoc w przedszkolu

2018-04-12 20:31:40, komentarzy: 0

Okres przedświąteczny to czas  bardzo pracowity nie tylko dla rodziców. Przedszkolaki z Masłowa Drugiego w ostatnich dniach marca miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Z wielkim zaangażowaniem i starannością dzieci malowały kolorowe pisanki, które dekorowały  cekinami, cukrem oraz papierowymi kwiatuszkami;  robiły zajączki, kurczaki, baranki oraz mini koszyczki wielkanocne .

Przedszkolaki poznały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej oraz zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami. Dzieci chętnie opowiadały o święceniu koszyczka z pokarmami, polewaniu się wodą w śmigus dyngus oraz pieczeniu i dekorowaniu mazurków i bab wielkanocnych.

W marcu czworo przedszkolaków wzięło udział w  Ogólnopolskich Konkursach. Zadaniem Soni, Alanka oraz Antosia było wykonanie Zajączka Wielkanocnego , natomiast Wiktoria musiała przedstawić uroki swojej miejscowości a w innym konkursie wykonać pracę plastyczną  składającą się z figur geometrycznych. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.