Wielkanoc W Przedszkolu

2017-04-13 21:25:09, komentarzy: 0

Okres przedświąteczny to czas  bardzo pracowity nie tylko dla rodziców. Przedszkolaki z Masłowa Drugiego w ostatnich dniach miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Z wielkim zaangażowaniem i starannością dzieci malowały i wyklejały kolorowe pisanki, kurczaki, robiły baranka oraz  kartki świąteczne z życzeniami dla rodziców.

Przedszkolaki poznały wiersze i piosenki o tematyce wielkanocnej oraz zwyczaje i tradycje związane z tymi świętami. Dzieci chętnie opowiadały o święceniu koszyczka z pokarmami, polewaniu się wodą w śmigus dyngus oraz pieczeniu i dekorowaniu mazurków i bab wielkanocnych. Na zakończenie ciężkiego tygodnia przedszkolaki z ogromną  przyjemnością i zaangażowaniem tworzyły własny akompaniament do wielkanocnych piosenek  na instrumentach znajdujących się w naszej placówce.

Z okazji zbliżających się Świąt

życzymy Rodzicom, Panu Wójtowi, Dyrekcji Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Masłowie, Nauczycielom, Pracownikom szkoły :

zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół.

Dzieci oraz pracownice OddziałuPrzedszkolnego w Masłowie Drugim