Wielka Liga Czytelników

2017-02-21 21:56:02, komentarzy: 0

Wczoraj, 20 lutego, wręczone zostały nagrody uczestnikom zmagań konkursowych Wielkiej Ligi Czytelników w kategorii klas 1-3 na etapie szkolnym. Konkurs ten trwał od października 2016 roku do 13 lutego roku bieżącego i polegał na tym, że jego uczestnicy podczas czytania w domu książek z listy konkursowej mieli rozwiązywać otrzymane do nich testy. Arkusze obejmowały głównie pytania dotyczące treści, ale także sprawdzające umiejętność korzystania ze słowników. W naszej szkole do konkursu przystąpiło dziewięcioro uczniów, z których najlepsza okazała się Julia Chałacińska, uczennica klasy 3b, rozwiązując poprawnie testy sprawdzające jej wiedzę aż z dwudziestu dziewięciu pozycji. Zaraz za nią uplasowali się jej kolega i koleżanka z klasy: Jakub Chodup (18 książek) i Weronika Kotas (10 książek). Pierwszą piątkę dopełniają Julia Waldon z klasy 2a i Kinga Pisarczyk z klasy 1b, obie ze znakomitym wynikiem ośmiu przeczytanych pozycji. Nagrody zostały wręczone przez panią dyrektor Ilonę Niebudek, a najlepsza piątka uczestników oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymała upominki wybrane przez siebie z szerokiej gamy zaproponowanych souvenirów. Wszystkim startującym serdecznie gratulujemy.