Wicemistrzostwo Województwa po Raz Drugi z Rzędu. Finał Wojewódzki W Piłce Ręcznej Dziewcząt r. 2003-2005

2019-06-03 07:56:38, komentarzy: 0

Dzień 29 maja 2019 roku na długo powinien pozostać w pamięci mieszkańców Masłowa i uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie. Drużyna Dziewcząt składająca się z zawodniczek klas III gimnazjum , klasy VIII i VII po raz kolejny zostały WICEMISTRZYNIAMI Województwa świętokrzyskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt organizowanych przez Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy, czym potwierdziły swoją klasę i udowodniły , że zeszłoroczny sukces to nie był przypadek. Do Finału Wojewódzkiego , którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa w Stadnickiej Woli awansowało najlepszych pięć drużyn. Konkurencja była silna lecz dziewczęta poradziły sobie doskonale. Sprawczyniami tego sukcesu były: Maja Zarychta (III b), Aleksandra Januchta (III b), Dorota Samiczak (III a), Maja Zacharska (VIII), Paulina Kropisz (VIII), Magda Fijałkowska (VIII), Agata Bandrowska (VII) oraz naszej bramki dzielnie i skutecznie broniła Nikola Michalska (VII). Trenerem i opiekunem drużyny był Mariusz Wiktorowski . Na wyjeździe dzielnie kibicowała nam Sołtys Masłowa Pani Małgorzata Kozubek, która od lat wspiera dziewczęcą Piłkę Ręczną. Zawsze fundując nagrody , słodycze i upominki. Oczywiście ten powtórny sukces nie byłby możliwy bez wsparcia Dyrekcji Szkoły Pana Marcina Gawrona, który stworzył dogodne warunki do rozwoju tej dyscypliny i zawsze wspiera każdą inicjatywę oraz służy pomocą w organizacji transportu i radą. Wójt Gminy Masłów Tomasz Lato też służy pomocą i wsparciem w rozwoju każdej dyscypliny sportowej i docenia sukcesy uczniów i nauczycieli. Bez tych osób sukces ten i w zasadzie historyczny moment który się dokonał w Masłowie nie byłby możliwy.

Szkoły biorące udział w finale:
Stadnicka wola
Masłów
Końskie Sp nr 1
Busko zdrój
Wyniki ścisłego finału:
Masłów - Końskie 18:10 mecz o drugie miejsce
Masłów - Stadnicka Wola 15:20 mecz o pierwsze miejsce.