Warsztaty w Plastyku

2018-04-25 21:49:23, komentarzy: 0

W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa świętokrzyskiego.  Uczestnicy mieli do wyboru zajęcia w pracowniach m.in. malarstwa i pozłotnictwa, grafiki, grafiki komputerowej,  rzeźby. Oferta była na tyle ciekawa i atrakcyjna, że uczennice z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach dwukrotnie. W dniu 10 marca Wiktoria Ksel i Dominika Rzadkowska  z klasy 6 uczestniczyły w warsztatach pn. tradycyjne techniki malarskie i pozłotnicze, na których poznały możliwości  zastosowania złoceń w oparciu o motywy ze sztuki ormiańskiej. Na następnym spotkaniu, 7 kwietnia, dziewczyny, w powiększonym składzie, gdyż do grupy dołączyły Maja Miernik i Agata Stokowiec z klasy 7, zdobywały nowe umiejętności na warsztatach z technik rzeźbiarskich (odlewniczych) oraz ceramiki. Maja i Agata, po wykładzie o podstawowych materiałach i technikach odlewniczych, wykonywały odlewy gipsowe z formy silikonowej.  Dominika i Wiktoria, zmagały się z gliną tworząc bardzo udane formy ceramiczne. Warsztaty prowadzili nauczyciele ZPSP: Anna Stępień, Bernarda Galus - Strąk, Tomasz Szpak – tradycyjne techniki pozłotnicze,  Agnieszka Pągowska – ceramika artystyczna oraz Anna Dulny-Perlińska i Remigiusz Sennik  - odlewnictwo . Współorganizatorem warsztatów było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.