Wyszukiwarka

BIBLIOTEKA

GMINA MASŁÓW

Warsztaty w Plastyku

2017-03-28 18:29:50, komentarzy: 0

W Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa świętokrzyskiego.  Uczestnicy mieli do wyboru zajęcia w pracowniach m.in. malarstwa i pozłotnictwa, grafiki, grafiki komputerowej,  rzeźby.   

Oferta była bardzo atrakcyjna i ciekawa. Uczennice z naszej szkoły: Diana Dymitrowa, Maja Janik i Wiktoria Ksel wzięły udział w warsztatach dwukrotnie. W dniu 4 marca uczestniczyły w warsztatach tkactwa artystycznego. Po prezentacji pracowni i krótkim wykładzie o specyfice specjalizacji, pracowały na krośnie tkackim poznając budowę tkaniny i obsługę krosna oraz farbowały tkaniny techniką shibori. Na następnym spotkaniu, 25 marca, uczennice, w powiększonym składzie, gdyż do grupy dołączyła Dominika Rzadkowska, zdobywały nowe umiejętności na warsztatach z technik rzeźbiarskich (odlewniczych). Po wykładzie o podstawowych materiałach i technikach odlewniczych, wykonywały odlewy gipsowe z formy silikonowej. Gimnazjalistki, Diana i Maja, zmagały się z gliną tworząc udane rzeźby kobiecej postaci.  

Warsztaty prowadzili: Alicja Jarczyńska, Wioletta Socha oraz Grzegorz Wiatr i Remigiusz Sennik - nauczyciele ZPSP w Kielcach. Współorganizatorem warsztatów było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach.

 

« powrót

Dodaj nowy komentarz