Warsztaty świąteczne w Masłowie Drugim

2020-11-30 17:28:18, komentarzy: 0

27 listopada   nasze przedszkole zamieniło się  w cukiernię. A to wszystko za sprawą warsztatów Bożonarodzeniowych, na które niestety w tym roku  nie mogli  przybyć   rodzice „Słoneczek”.

Od samego rana dzieci z wielkim zapałem pracowały przy produkcji pierników. Samodzielnie wymieszały wszystkie składniki, po czym wałkowały ciasto i za pomocą foremek wycinały świąteczne kształty pierników. Radości było co niemiara, a zapach unoszący się z piekarnika wprowadził wszystkich  w świąteczny nastój.

W miłej  atmosferze, przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd, przedszkolaki  odkrywały  swoje ukryte talenty  cukiernicze J. Dzieci samodzielnie zrobiły lukier do dekoracji pierniczków. Oczywiście pierwsze ozdobione pierniki zostały skonsumowane przez małych cukierników.  Wszyscy  wykazali się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Te warsztaty miały na celu nauczyć dzieci empatii,  wrażliwości na potrzeby i problemy innych oraz tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dlatego  pierniczki zostały pięknie zapakowane i przekazane na „Licytację” , z której dochód pomoże chorym dzieciom z naszej szkoły- Adusi i Pawełkowi.