Warsztaty świąteczne w Masłowie Drugim

2019-12-20 07:56:35, komentarzy: 0

3 grudnia 2019 roku nasze przedszkole zamieniło się  w cukiernię. A to wszystko za sprawą warsztatów Bożonarodzeniowych, na które przybyli również  rodzice „Słoneczek”.

Kilka dni wcześniej , dzieci z wielkim zapałem pracowały przy produkcji pierników. Samodzielnie wymieszały wszystkie składniki, po czym wałkowały ciasto i za pomocą foremek wycinały świąteczne kształty pierników. Radości było co niemiara, a zapach unoszący się z piekarnika wprowadził wszystkich  w świąteczny nastój.

W miłej i świątecznej atmosferze, przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd, przedszkolaki z rodzicami odkrywali swoje ukryte talenty  cukiernicze J. Dzieci samodzielnie zrobiły lukier do dekoracji pierniczków. Oczywiście pierwsze ozdobione pierniki zostały skonsumowane przez małych cukierników.  Wszyscy  wykazali się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Te warsztaty miały na celu nie tylko miłe spędzenie czasu z rodzicami i wspólne wykonywanie prac, ale przede wszystkim celem było nauczyć dzieci empatii,  wrażliwości na potrzeby i problemy innych oraz tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dlatego wszystkie pierniczki zostały pięknie zapakowane i przekazane na „Loterie fantową” , z której dochód pomoże chorym dzieciom z naszej szkoły. W tym roku , przedszkolaki z grupy Słoneczka również samodzielnie wykonały dekorację na choinkę, wykorzystując, m.in. szyszki, bibułę, słomki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji zajęć oraz wspólnie spędzony czas. Życzymy zdrowych, rodzinnych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia.