Warsztaty świąteczne w Masłowie Drugim

2018-12-17 17:45:08, komentarzy: 0

12 grudnia nasze przedszkole zamieniło się najpierw w pracownię plastyczną a następnie w cukiernię. A to wszystko za sprawą warsztatów Bożonarodzeniowych, na które przybyły również  mamusie „Słoneczek”.

W miłej i świątecznej atmosferze, przy dźwiękach najpiękniejszych polskich kolęd, przedszkolaki zamieniły się w artystów a mamy odkrywały swoje ukryte talenty  plastyczne J. Pierwszym zadaniem było wykonanie bombki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i w pełnym skupieniu tworzyły dzieła. Następnie samodzielnie zrobiły lukier do dekoracji pierniczków. Oczywiście pierwsze ozdobione pierniki zostały skonsumowane przez małych cukierników.  Wszyscy  wykazali się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Te warsztaty miały na celu nie tylko miłe spędzenie czasu z rodzicami i wspólne wykonywanie prac, ale przede wszystkim celem było nauczyć dzieci empatii,  wrażliwości na potrzeby i problemy innych oraz tego , że wspólnie możemy zdziałać więcej. Dlatego wszystkie pierniczki zostały pięknie zapakowane i przekazane na „Loterie fantową” , z której dochód pomoże chorym dzieciom z naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za przybycie, pomoc w organizacji zajęć oraz wspólnie spędzony czas.