Walentynkowe spotkanie z poezją „Powiedz mi, jak mnie kochasz.”

2018-02-13 19:27:16, komentarzy: 0

W latach dziewięćdziesiątych XX w dotarły do Polski walentynki, święto zakochanych, w którym króluje miłość. To ona nadaje sens naszemu życiu, podniosłość sprawom codziennym. Jest inspiracją dla pisarzy i  poetów. Zainspirowała także uczniów klasy 5 a, członków kółka teatralnego, do przygotowania poetycko-muzycznego spotkania z poezją, które odbyło się9 lutego w naszej szkole. Piękna poezja i piosenki z lat sześćdziesiątych przeniosły słuchaczy w świat miłości i może przybliżyły do wielkiej tajemnicy, jaką jest miłość. Wydaje się, że młodzież rzadko ma odwagę mówić otwarcie o uczuciach.Tym większe  uznanie należy się wykonawcom: Julii Kasperek, Julii Brożynie, Oliwii Krzywdziak, Zuzi Łopacińskiej, Marysi Pedrycz, Oli Nizińskiej, Hubertowi Pająkowi i Bartkowi Kunderze.