VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole.

2018-10-10 19:11:53, komentarzy: 0

28 września obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się 4579 szkół. Hasłem przewodnim tego dnia było: Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają.  Akcja ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia  a także uświadomienie, iż jej znajomość jest niezbędna w życiu codziennym.

W przeprowadzenie akcji na terenie naszej szkoły zostali zaangażowani uczniowie klas 4. W każdej klasie zostały powołane zespoły osób, które miały do wykonania określone zadania. Podczas każdej z przerw między lekcjami uczniowie jako patrole egzaminacyjni wychodzili na szkolne korytarze
i w myśl hasła: Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają, egzaminowali uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Uczestnicy zabawy otrzymali odznaki. Uczniowie odwiedzili również Urząd Gminy, Pocztę, gdzie także wśród pracowników przeprowadzili matematyczną akcję, która spotkała się z sympatią i entuzjazmem uczestników. Dzieci zostały obdarowane przez Panią wicewójt Monikę Dolezińską słodkościami. O godzinie 12.00 nastąpiło zakończenie VIII ŚDTM.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji. Wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim ,,Ekspertom Tabliczki Mnożenia”, dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tej akcji.