V OGÓLNOPOLSKI MARATON PRZEDSZKOLAKÓW "SPRINTEM DO MARATONU"

2019-05-28 19:44:53, komentarzy: 0

28 maja 2019r. przedszkolaki z grupy „Biedronki” z przedszkola w Masłowie Pierwszym wzięły udział w V Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków pod nazwą „Sprintem do maratonu”. Celem SPRINTEM DO MARATONU jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania czasu.

„W tej edycji nie tylko skupimy się na pokonaniu dystansu z ubiegłorocznej edycji, ale także na zaangażowaniu jak największej ilości przedszkoli, przedszkolaków ich rodziców i opiekunów.”

Nasze przedszkolaki po krótkiej rozgrzewce, dostały numery startowe. Dystans jaki każdy z nich pokonał to 200 m.  Biegło 21 dzieci plus dwóch opiekunów. Łącznie przebiegliśmy 4 km i 600 m. W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał złoty medal.