V Gminny Konkurs Recytatorski

2018-03-14 21:03:16, komentarzy: 0

W piątek 9 marca w Ciekotach odbył się V Gminny Konkurs Recytatorski zorganizowany przez Centrum Edukacyjne Szklany Dom w ramach obchodów Tygodnia Kultury Języka. Uczestnicy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe oraz klasy gimnazjalne z terenu gminy Masłów. Rywalizacja była bardzo wyrównana i zacięta. Uczniowie klas I-III SP prezentowali wiersze Doroty Gellner i w tej grupie wiekowej konkurencja była najliczniejsza. Starsi zmierzyli się w poezji patriotycznej w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV - VI i VII - III G. Naszą szkołę reprezentowali: klasy 1-3 SP: Zuzia Boćkowska, Ola Lelas i Karol Pietrzak ; klasy 4-6 Laura Bujak, Julia Kasperek i Kinga Pietrzak ; klasy najstarsze: Ola Cak, Natalia Wilczyńska i Piotr Wójcik.

Wszystkie występy zrobiły na odbiorcach duże wrażenie, a niektóre wręcz "wbijały" widzów w fotele. Trudne zadanie miało jury, które musiało z tych wszystkich świetnych prezentacji wyłonić najlepszych. Po niezwykle długich obradach poznaliśmy nazwiska najlepszych wykonawców. Wśród nich wymienieni byli także uczniowie naszej szkoły: w klasach 1-3 SP pierwsze miejsce zajął Karol Pietrzak z kl. 1a, a Ola Lelas została wyróżniona, w klasach 4-6 drugie miejsce zajęła Laura Bujak, a trzecie Kinga Pietrzak - obie z kl. 4a. Natomiast w najstarszej grupie drugie miejsce przypadło Piotrkowi Wójcikowi z kl. 3b.

Gratulujemy występu wszystkim naszym reprezentantom, gdyż zaprezentowali się znakomicie, a szczególnie tym, którzy zdobyli miejsca na podium.