Uroczysty apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja

2019-05-03 19:04:13, komentarzy: 0

30 kwietnia 2019r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji rocznicy Konstytucji 3 Maja. Była to żywa lekcja historii, podczas której przenieśliśmy się w odległe czasy i mogliśmy poddać refleksji znaczenie i nadzieje pokładane przez Polaków w ówczesnej rzeczywistości.

Takie chwile są potrzebne, aby uświadomić sobie czym dla każdego obywatela bez względu na wiek jest ojczyzna, historia i tradycja.

Uroczystość uświetnili swoją grą aktorską, recytacją i umiejętnościami wokalno-instrumentalnymi uczniowie klasy 4a SP oraz 1a SP. W rolę króla wcielił się uczeń klasy 3 gimnazjum – Dawid Radek, zaś marszałka odegrał uczeń klasy 6b – Dawid Osełka. Piękną scenografię wykonała Urszula Ksel wraz z zespołem odpowiedzialnym za dekoracje. Oprawę akustyczną zapewnili uczniowie klasy 8 – Karol Doleziński, Damian Ksel i Gabriel Grzegolec. Reżyserem przedstawienia była Kinga Chwastek przy współpracy Aleksandry Chrzan i Edyty Potockiej.