Tydzień Kultury Języka

2019-03-17 18:10:13, komentarzy: 0

Konkurs poezji i prozy

W ramach Tygodnia Kultury Języka w naszej szkole odbyły się konkursy, quizy, projekty i różne konkurencje językowe. Konkurs poetycki był jednym z najbardziej emocjonujących rywalizacji. Biorące w nim udział uczennice były doskonale przygotowane, szczególnie pod względem dykcyjnym i artykulacyjnym. W tym roku był wysoki poziom ze względu na dobór ambitnych tekstów literackich. Znalazły się wśród nich wiersze Wandy Chotomskiej i proza Edmunda Nizurskiego. Wszystkie uczestniczki były znakomite, a komisja miała trudne zadanie, aby wyłonić najlepsze interpretacje. Jury w składzie: Jadwiga Ozdoba, Joanna Kasperek i Kinga Chwastek ostatecznie wybrało dwie trzyosobowe grupy, które reprezentowały naszą szkołę na konkursie gminnym. W kategorii klas 1-3 znalazły się: Katarzyna Januchta kl. 1b, Maja Sylwar kl. 2a, Aleksandra Lelas kl. III. Zaś w kategorii klas 4-6: Zuzanna Urban kl. 4b, Milena Paryska kl. 5b, Laura Bujak kl. 5a.

Kinga Chwastek