TUWIMOCZYTANIE W PRZEDSZKOLU

2017-03-05 20:06:54, komentarzy: 0

W dniu 02.03.2017r. do przedszkola w Masłowie Pierwszym zawitał Wójt Gminy Masłów – Pan Tomasz Lato. Przyszedł poczytać dzieciom wiersze Juliana Tuwima w ramach interdyscyplinarnej akcji „TUWIMOCZYTANIE”.

Na powitanie przedszkolaki zaśpiewały dla gościa piosenki i wyrecytowały wiersz pt. „Murzynek Bambo”. Mała publiczność, dzięki ciekawie przedstawionym przez Pana Wójta wierszom, siedziała jak zaczarowana, wychylają jedynie główki, aby zobaczyć obrazki. Dzieci nawiązały z gościem bardzo dobry kontakt, zadawały mnóstwo pytań, przy czym było dużo śmiechu i zabawy, ale o to właśnie chodziło.
Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju człowieka i to już od najmłodszych lat, odgrywa kontakt z książką, rozwijając wrażliwość i wpływając na rozwój intelektualny młodego słuchacza i czytelnika. Pamiętajmy, że głośne czytanie przez dorosłego jest niezwykle skutecznym sposobem zbudowania bogatego zasobu słów, a także doskonalenia mowy.