Turniej „Gier i zabaw’’ o mistrzostwo gminy Masłów w roku szkolnym 2018/19

2018-12-06 21:39:49, komentarzy: 0

Jak co roku w hali sportowej w Masłowie odbył się Turniej Gier i Zabaw. Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00. Został on otwarty przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Masłowie Pana  Marcina Gawrona. W turnieju wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół w gminie oprócz: Brzezinek ( niestety absencje chorobowe). Tak więc do rywalizacji stanęły dzieciaki z Masłowa, Mąchocic Kapitulnych, Mąchocic Scholastrii oraz Woli Kopcowej. Podeszły do rywalizacji trzy roczniki, klasy: I, II, III. Z każdego rocznika i z każdej szkoły nauczyciele musieli wybrać 3 chłopców i 3 dziewczynki oraz po jednej osobie na zmianę na wypadek jakiegoś problemu lub kontuzji. Uczniowie ci rywalizowali w konkurencjach skocznościowych, rzutnych i szybkościowych (tor przeszkód). Wszyscy nauczyciele byli zaangażowani w sędziowanie, a uczniowie którzy w danym momencie nie startowali kibicowali zawodnikom ze strony trybun. W bardzo zaciętej rywalizacji tryumfowała drużyna z Masłowa, która minimalnie wyprzedziła w końcowym rezultacie ekipę z Mąchocic Kapitulnych (dosłownie o 0,5 pkt !!!!!).

Gratulacje należą się wszystkim dzieciakom z terenów naszej gminy, które we wspaniałej zabawie spędziły czas ze swoimi rówieśnikami z innych szkół.

Ostateczny wynik punktowy :

Szkoła Podstawowa w Maslowie                             64,5 pkt

Szkoła Podstawowa w Mąchocicach Kapitulnych   64    pkt

Szkoła Podstawowa w Woli Kopcowej                    39,5 pkt

Szkoła Podstawowa w Mąchocicach Scholasterii    31 pkt

Sędzią głównym zawodów był Mądzik Krzysztof, natomiast sędziami pomocniczymi nauczyciele z wszystkich szkól uczestniczących w imprezie.

Do zobaczenia za rok.