SZKOŁA OTRZYMAŁA GRANT NA REALIZACJĘ ZAJĘĆ „MATEMATYCZNYM SZLAKIEM PO MASŁOWIE”

2017-06-26 08:40:52, komentarzy: 0

Szkoła Podstawowa w Masłowie uczestniczyła w programie grantowym mPotęga, do którego nabór odbywa się raz w roku. Tegoroczna edycja zakończyła się dofinansowaniem rekordowej liczby wniosków. Aż 262 szkoły, biblioteki, organizacje pozarządowe, uczelnie wyższe i grupy pasjonatów matematyki otrzymają od Fundacji mBanku grant na realizację swojego projektu edukacyjnego.

Na wszystkie projekty Fundacja przeznaczy blisko 1,5 mln zł, co jest najwyższa kwotą w historii programu. Dofinansowanie otrzyma statystycznie co 3 przedstawiony projekt: 189 projektów ze szkół podstawowych oraz 73 z gimnazjów i szkół średnich.

- Co roku setki nauczycieli matematyki z całego kraju biorą udział  w mPotędze. To dobra wiadomość, bo pokazuje, że mamy kreatywnych i chętnych do wyjścia poza schematy pedagogów. A to właśnie oni mają szansę zachęcić dzieci i młodzież do matematyki i wzbudzić w nich zainteresowanie tym przedmiotem. Cieszymy się, że możemy mieć swój udział w tym procesie – mówi Iwona Ryniewicz, prezes zarządu mFundacji.

mPotęga to program grantowy, który popularyzuje matematykę wśród uczniów i zachęca nauczycieli, rodziców i pasjonatów matematyki do przezwyciężenia rutyny i schematów w nauczaniu tego przedmiotu. Program obejmuje dzieci uczące się co najmniej w 4. klasie szkoły podstawowej oraz w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych. O granty mogą ubiegać się szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły średnie, biblioteki publiczne, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe i grupy nieformalne.

Do tej pory mFundacja dofinansowała 304 projekty, przeznaczając 1,77 mln zł na kreatywną naukę matematyki. Wzięło w nich udział ok 175 tys. dzieci i młodzieży szkolnej. Program grantowy mPotęga, został  wyróżniony statuetką Złotego Bankiera w plebiscycie „Bankiera” i „Pulsu Biznesu” w kategorii „Bank odpowiedzialny społecznie” za rok 2016.

Program, o dofinansowanie którego aplikowała nasza szkoła nazywa się „Matematycznym szlakiem po Masłowie”. Udział w nim będzie brała klasa 5. Pozyskane fundusze z mFundacji przeznaczone będą na realizację cyklu zajęć z matematyki w roku szkolnym 2017/18. Zakupione zostaną również niezbędne materiały i gry dydaktyczne.