ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

2017-10-02 20:18:30, komentarzy: 0

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 29 września 2017 roku szkoły z różnych stron świata uczestniczyły w tym wydarzeniu.Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Nasza szkoła czynnie włączyła się do tej akcji. Duża grupa uczniów chętnie przystąpiła do egzaminów z tabliczki mnożenia. W klasach czwartych najlepsi otrzymali tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie klas 3a, 4a i 4b weszli również w skład Patroli, które przepytywały młodzież i dorosłych. Odwiedzili najważniejsze instytucje naszej miejscowości: Urząd Gminy, Pocztę, Ośrodek Zdrowia. W każdym z tych miejsc dorośli chętnie uczestniczyli w zabawie, ale najważniejszym okazał się fakt, że znają tabliczkę mnożenia.