ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W GRUPIE „BIEDRONKI”

2018-11-25 15:28:22, komentarzy: 0

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

W naszym przedszkolu również obchodziliśmy to święto ale trochę wcześniej bo 23 listopada. W grupie „Biedronki” odbyły się w tym dniu zajęcia otwarte, na które przybyli zaproszeni rodzice. W dniu obchodów święta misia przygotowanych było wiele atrakcji. W sali siedziały przyniesione przez dzieci pluszowe misie, tworząc miłą, przyjazną atmosferę. Na wstępie wszyscy wysłuchali historii pluszowego misia - już ponad 116 lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie. Dzieciaki wymieniały jakie znają Misie oraz poznały kilku nowych „przyjaciół” min:  Uszatka, Coralgola. Okazało się, że najbardziej znanym Misiem jest Kubuś Puchatek. Grupa 3-4-latków posiada również bardzo dużą wiedzę, dlatego wzięli udział w quizie, gdzie trzeba było wskazać prawidłową odpowiedź lub wykonac zadanie. Nagrodą były medale „Przyjaciela pluszowego misia”. W programie zajęć były też wiersze o misiach, piosenki, tańce i oczywiście życzenia dla Misia i zaśpiewane „Sto lat’. Oczywiście do wspólnej zabawy zaproszeni zostali rodzice. Na koniec dzieci wspólnie z rodzicami przygotowały prezent dla Misia – „Misiowe kanapeczki”. Maluchy chętnie też robili sobie zdjęcia w przygotowanej „Fotobudce” oraz zdjęcia grupowe wraz z misiami.

Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom dzieci z grupy „Biedronki”” za zaangażowanie i wspólne świętowanie „Światowego Dnia Pluszowego Misia”.