2016-11-28 19:59:53, komentarzy: 0

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci,czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? Z okazji Święta Pluszowego Misia, zorganizowaliśmy uroczystość w przedszkolu i zerówkach. Każde dziecko przyniosło do przedszkola swojego misia - pluszaka. Zabawka ta towarzyszy dzieciom wiele lat, to nie tylko pluszowa przytulanka, to "ktoś" bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misie towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku. Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać. Wspólnie z nauczycielkami postanowiłyśmy przybliżyć dzieciom wszystko co wiąże się z misiem.
I u nas rozpoczęła się zabawa. Najpierw dzieci zatańczyły z misiami do piosenki "Kubusia Puchatka". Przybliżyliśmy dzieciom historię pluszowego misia oraz innych bohaterów literackich i filmowych, zachęcając przy tym do częstszego sięgania po literaturę dziecięcą. Młodsze dzieci kolorowały lub rysowały misie, starsze wycinały sylwety.  Dzieci wysłuchały ciekawostek o misiach z encyklopedii dziecięcej, co bardziej rozbudziło ich ciekawość. Na zakończenie chętne dzieci recytowały wiersze, śpiewały znane piosenki o misiach. Wspólna zabawa przy muzyce dobiegła końca, ale wydaje mi się, że to nie koniec przygód pluszowego misia.