Świąteczna zbiórka żywności

2020-12-23 16:54:40, komentarzy: 0

Nie jest bogatym ten, kto dużo ma,
lecz ten, kto dużo daje.” - Erich Fromm

Święta Bożego Narodzenia wyzwalają w nas uczucia życzliwości, solidarności i empatii, chętnie otwieramy serca na innych ludzi. Troska o tych, którym wiedzie się gorzej oraz pragnienie, by wszyscy mogli usiąść przy wigilijnych stołach, skłoniły nas do włączenia się w zainicjowaną przez pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Masłowie zbiórkę żywności.

Informujemy, że 18 grudnia 2020 roku przekazaliśmy zebrane artykuły pani Anecie Kułak,  kierownikowi Ośrodka. Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i pracowników szkoły znajdujący się w trudnej sytuacji mieszkańcy naszej gminy już w przyszłym tygodniu otrzymają świąteczne paczki.

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim darczyńcom - udział w akcjach charytatywnych umożliwia nam doświadczenie tego, o czym mówił Patron naszej szkoły Ojciec Święty Jan Paweł II: „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”