SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE WIEDZY O MUZYCE POLSKIEJ - STANISŁAW MONIUSZKO

2019-03-21 21:07:29, komentarzy: 0

,,Konkurs Wiedzy o Muzyce Polskiej Stanisław Moniuszko’’  został zorganizowany przez Towarzystwo Przyjaciół Muzyki im. F. Chopina  i  Filharmonię Świętokrzyską   im. O. Kolberga w Kielcach. Patronat honorowy objęło Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Konkurs miał zasięg wojewódzki, a jego celem była popularyzacja wiedzy o muzyce polskiej wśród dzieci i młodzieży.

W dniu 11 marca 2019 r w sali im. Karola Anbilda  w siedzibie Filharmonii Świętokrzyskiej odbyły się przesłuchania drużyn konkursowych. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny wyłonione podczas eliminacji szkolnych. W kategorii I szkoła podstawowa (klasy 1-4) – wystartowały uczennice klasy 4a - Natalia Brożyna, Antonina Muczko oraz Natalia Stokowiec. W kategorii II  szkoła podstawowa (klasy 5-8) i gimnazjum  szkołę reprezentowali Aleksandra Nizińska, Zuzanna Łopacińska oraz Konrad Niebudek – uczniowie klasy 6a. W czasie przesłuchań każda z drużyn losowała  3 pytania: dwa z nich dotyczyły  życia  i twórczości Stanisława Moniuszki, trzecie – znajomości  jego muzyki: na podstawie wysłuchanego nagrania trzeba było określić jaki to utwór.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu  pod kierunkiem nauczycielki muzyki - Beaty Nowakowskiej. Poznali życie i twórczość Stanisława Moniuszki korzystając z różnych źródeł - czytając książki o kompozytorze, informacje na stronach internetowych oraz słuchając i analizując jego utwory. Udział w konkursie zakończył się sukcesem naszych uczniów. Aleksandra, Zuzanna i Konrad zajęli II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Wręczenie dyplomów i nagród dla laureatów konkursu odbyło się w dniu 19 marca 2019 r podczas koncertu kameralnego w Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.  W trakcie podsumowania konkursu organizatorzy podkreślili wysoki poziom wiedzy wszystkich uczestników. Gratulujemy naszym laureatom.