Stypendia dla najlepszych

2016-07-05 08:07:06, komentarzy: 0

Obraz na stronie 21.jpg- Pokładamy w was nadzieję, że w przyszłości będziecie wspierać samorząd i społeczność gminy Masłów - mówił wójt Tomasz Lato do najzdolniejszych uczniów z gminy Masłów, którzy w Szklanym Domu odebrali stypendia naukowe.

W piątek tuż po zakończeniu roku szkolnego w Szklanym Domu w Ciekotach spotkali się najlepsi uczniowie mieszkający w gminie Masłów, ich rodzice, dyrektorzy szkół i wychowawcy. Uroczystość rozpoczął polonez w wykonaniu absolwentów Zespołu Szkół w Masłowie, których przygotowała nauczycielka Beata Nowakowska. Później już przyszedł czas na wyróżnienia. Aby otrzymać stypendium uczniowie podstawówek musieli osiągnąć średnią ocen 5,6, a uczniowie gimnazjum 5,3. Stypednia przyznano również uczniom, którzy byli laureatami konkursów przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim i wyżej.

Doping do działania

Stypendia to zastrzyk finansowy dla uczniów podstawówek w wysokości 600 zł, a gimnazjum 700 zł. Każdy z wychowowawców w towarzystwie dyrektora przedstawiał osiągnięcia wyróżnionych.  Najzdolniejszym uczniom stypendia wręczali i ich rodzicom gratulowali wójt Tomasz Lato oraz wicewójt Monika Dolezińska - Włodarczyk. - Pokładamy w was nadzieję, że w przyszłości będziecie wspierać samorząd i społeczność gminy Masłów - mówił wójt Tomasz Lato, który podkreślał, że żaden sukces nie jest osiągany samodzielnie i jest wynikiem pracy dyrektorów, nauczycieli i rodziców. - Wasze wyniki to doping działania dla innych i podnoszenie poprzeczki - dodał. Czworo uczniów osiągnęło najwyższą średnią ocen - 5,91. Są to Marek Jabko z SP w Mąchcociach Scholasterii, Aleksandra Wojtyś z SP w Brzezinkach, Karol Doleziński, Patrycja Kowalik z SP w Masłowie.

Przedstawienie na finał

Na zakończenie wszyscy obejrzeli przedstawienie "Mit o Demeter i Korze" w wykoniu zespołu teatralnego ze Szkoły Podstawowej w Brzezinkach przygotowane przez nauczycielkę Olgę Zawodnik - Purtak. Uroczystość poprowadziła Irena Kundera, kierownik Samorządowego Zespołu Obsługi Oświaty w Woli Kopcowej.  Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek.

Laureaci stypendiów za wyniki w nauce:

Zespół Szkół w Masłowie

Jacek Jarosz - 5,63

Natalia Szczypała - 5,63

Patrycja Kowalik - 5,91

Pełny tekst oraz galeria z uroczystości znajdują się na stronie Gminy Masłów