Student z Indii w naszej szkole

2018-06-03 22:02:36, komentarzy: 0

W dniach 21-25 maja Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II miała zaszczyt gościć hinduskiego studenta informatyki-Sanata, który odwiedził ziemię świętokrzyską dzięki wymianie studenckiej AIESEC. Pan Sanat uczestniczył w wielu lekcjach kulturowych poświęconych naszemu kraju jak i gminie. Uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkoły podstawowej przygotowali prezentacje multimedialne, poczęstunek polskich potraw oraz naukę tańców. Student z radością uczestniczył w meczu piłki ręcznej naszych zawodników, wycieczce na Święty Krzyż czy pożegnalnym ognisku w Ciekotach.

Również nasi uczniowie mogli choć na chwilę przenieść się do Indii, a wszystko to dzięki prezentacjom filmów na temat rodzinnej miejscowości Sanata-Manali czy hinduskim tańcom narodowym. Młodzież zadawała mnóstwo pytań na temat życia w tak odległym kraju.

Mimo zakończonej wizyty uczniowie nadal mile wspominają czas spędzony ze studentem. Była to wspaniała lekcja kultury zarówno dla Sanata jak i naszych podopiecznych.