Studenci pomagają

2020-04-20 12:34:31, komentarzy: 0
W związku z panującą epidemią i wynikającymi z niej kłopotami w edukacji, absolwenci i studenci
Politechniki Warszawskiej oraz innych uczelni wspierani przez pracowników PW postanowili pomóc
uczniom, rodzicom i nauczycielom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych.

Serdecznie zapraszamy uczniów klas 7 i 8 do udziału w zajęciach online organizowanych

przez studentów ponad 20 uczelni, głównie Politechniki Warszawskiej i Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Mamy trzy główne cele:

1. Częściowe odciążenie nauczycieli w prowadzeniu zajęć zdalnych.
  2. Zainspirowanie młodzieży do szerszego poznania i lepszego zrozumienia przedmiotów ścisłych.
  3. Efektywne wykorzystanie w trakcie epidemii czasu uczniów – przyszłych studentów.

W 2017 roku na bazie najlepszych światowych rozwiązań, po wielu latach przygotowań, w oparciu o doświadczenie i infrastrukturę Politechniki Warszawskiej powstał portal POLinfo.eu oferujący uczniom zajęcia z przedmiotów politechnicznych przez Internet.

11 marca 2020r. po ogłoszeniu tymczasowego zamknięcia szkół postanowiliśmy pomóc wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom w zdalnej edukacji przedmiotów ścisłych. W tym celu zmodyfikowaliśmy nasz portal, aby był przystosowany do nauki w wariancie „Zostań w domu”.

11 marca 2020r na POLinfo.eu znajdowało się ponad 6.000 materiałów oraz linków do materiałów z chemii, fizyki, informatyki i matematyki.

Obecnie trwa rekrutacja na zajęcia online w dniach 20-26 kwietnia 2020r.

Szczegóły na stronie www.polinfo.eu.