Stop cyberprzemocy

2018-09-18 22:11:07, komentarzy: 0

18 września 2018 roku uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Masłowie wzięli udział w zajęciach na temat cyberprzemocy oraz zagrożeń płynących z nierozważnego korzystania z Internetu. Pani Joanna Woźniak-Krześ, funkcjonariusz I Komisariatu Policji w Kielcach, przestrzegała obecnych na spotkaniu przed popełnianiem czynów niezgodnych z prawem w świecie wirtualnym, informując ich o konsekwencjach prawnych, z jakimi mogą się spotkać w świecie realnym.

Spotkanie uświadomiło młodzieży, jak niebezpieczne bywa nierozsądne korzystanie z mediów elektronicznych. Uczniowie poznali możliwe negatywne konsekwencje zamieszczania informacji na swój temat na portalach społecznościach, zostali zachęceni do zachowania ostrożności w kontaktach z nieznajomymi, a także poinformowani o tym, w jaki sposób spędzanie nadmiernej ilości czasu w cyberprzestrzeni wpływa na zdrowie człowieka.